Meny
Oslo x New York: Videopremiere fra Running Lights
Oslo x New York: Videopremiere fra Running Lights
730.no
15.11.2019 - 00:53
NYC-trioen Mike Squillante, Nick Squillante og Steve Ranellone alias Running Lights er ennå ikke kjent i Norge.
Men de har blitt spådd en lys, global fremtid.
Dette med god hjelp fra William Wiik Larsen, som i starten av sin karriere i Oslo slo seg opp som Nasty Kutt.
Nå er han Los Angeles-basert, kjent under navnet mamma ga ham, med megahits som «Am I Wrong» (Nico & Vinz), «Stay» (Kygo) og «H.O.L.Y.» (Florida Georgia Line) på CV-en.
Via sin partner Julian Alexander og deres label IDAP (alias I Deserve a Plaque) har han signert Running Lights.
William forteller 730.no at han er imponert over gruppen og hvor dyktige de er i studio.
– Jeg synes det er fett å jobbe med Running Lights fordi de er sykt hardtarbeidende folk med tonnevis av kunnskap om lyd og musikk. Dette gjør det kjempegøy å geeke ut sammen, sier Will.
Running Lights (Julian Alexander/IDAP)
I dag slapp trioen musikkvideoen til singelen «Into U», produsert av William.
Sangen har et tema som mange bør kunne relatere til.
– Låten handler om personen som man mistet. Den håpløse romantikeren som aldri gir slipp på det magiske, triste håpet om å igjen få en ny sjanse med den man en gang var sammen med.
Regissøren av videoen er New York-filmskaperen (og norgesvennen!) Shruti Ganguly. Hun har laget flere filmer i samarbeid med James Franco og har et produksjonsselskap med Keanu Reeves.
Se videoen til Running Lights x William Wiik Larsen «Into U»:
Mer norsk musikk:
Topp 11 norske sanger som kom i dag
The post Oslo x New York: Videopremiere fra Running Lights appeared first on 730.no.
print ""; ?>